پیتزا پپرونی
پیتزا پپرونی

پپرونی یک نوع سوسیس است که با ترکیب گوشت و فلفل درست می‌شود. پپرونی به ایتالیایی یعنی فلفل و به این دلیل که در ترکیب سوسیس پپرونی از فلفل استفاده می‌شود به آن‌ها پپرونی گفته می‌شود. زمانی که مهاجران ایتالیایی به آمریکا رسیدند، فرهنگ غذایی و غذاهای خوشمزه‌شان را نیز با خود به آمریکا بردند. پاستا و پیتزا کم کم در آمریکا هم محبوب شد. تاریخچه پیتزا پپرونی به سال 1919 و نیویورک سیتی در آمریکا برمی گردد.

برای تهیه ی پیتزا پپرونی آمریکایی، ابتدا خمیر پیتزا را به روش هایی که قبلا گفته بودیم آماده کنید. در حین آماده شدن سوسیس های پپرونی را به صورت حلقه ای برش بزنید و کنار قرار بدهید. فلفل دلمه ای ها را به صورت نگینی خرد کنید. پس از آن گوجه ها را خرد کنید و وسط آن ها را خالی کنید به صورتی که فقط گوشت گوجه ها باقی بماند سپس گوجه ها را به صورت نگینی خرد کنید.

فر را روشن کنید و روی دمای 180 درجه قرار بدهید تا گرم شود.

 

اکنون داخل قالب ها را چرب کنید خمیر را به صورت یکسان داخل قالب ها پهن کنید. سپس روی خمیر را سس قرمز بزنید و پس از آن روی سس را با نیمی از پنیرها بپوشانید. پس از آن فلفل دلمه ای ها و گوجه ها و سوسیس های پپرونی را روی پیتزا پخش کنید به صورتی که تمام قسمت ها مواد باشد. مقداری پودر آویشن روی آن ها بپاشید و با پنیر پیتزا روی آن را کامل بپوشانید.

 

قالب را داخل فر قرار بدهید تا خمیر داخل آن بپزد. مدت زمان پخت پیتزا به دمای فر و شدت آن بستگی دارد. زمانی که زیر خمیر کمی رو به طلایی رفت و پخته بود گریل رو را روشن کنید. و بگذارید پنیر پیتزای آن کمی طلایی شود.

 

  • در پیتزا آمریکایی از پنیر فراوان و سس قرمز گوجه روی خمیر استفاده می شود.

۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
4469بازدید