محصولات رستورانی

پنير گودا

دسته بندی : محصولات رستورانی
کشور سازنده : ایران
مجوز : سازمان غذا و دارو

پنیر خاودا یا پنیر گودا پنیری تقریبا سفت و زردرنگ است که از شیر گاو درست می‌شود. خاودا نام شهری در هلند است. این پنیر به‌ صورت خام یا پخته در پیتزا، لازانیا، سالاد، صبحانه، سوپ، سس و شیرینی استفاده می‌شود.

گودا یکی از پنیرهای قدیمی در دنیا است که از سال 1184 میلادی در متونی به آن اشاره شده است. این پنیر هم نام شهر گودا در هلند است. این نام ربطی به مکان پیدایش یا تولید این پنیر ندارد، بلکه بخاطر اینکه در این شهر معامله می شده است، چنین نام گرفته است. سیستم فئودالی قرون وسطایی هلند، چنین حکم می کرده که این پنیر بصورت انحصاری در این شهر معامله شود. کشاورزان محصول خود را برای عرضه به بازار، به میدانی در شهر گودا می آورده اند.

اگر کمی کاوش کنیم، در واقع گودا را باید یک روش تولید پنیر دانست، نه یک نوع پنیر خاص. طعم گودا ربط مستقیمی با عمر آن دارد. پنیرهای جوان (کارخانه ای) یک “طعم آجیلی ولی بسیار بسیار ملایم” دارند. همان پنیر وقتی رسیده می شود در واقع “یک طعم میوه ای دلنشین” با “پایانی شیرین” را خواهد داشت. در حالی که یک پنیر دو ساله ” تقریبا طعم ترکیب شکر قهوه ای و کره ذوب شده” را تداعی می کند.

کشور سازنده :
ایران
مجوز :
سازمان غذا و دارو
محصولات مشابه